Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Щорічно кожного 256-го дня у році в світі відзначають день програміста. Число 256 обрано не випадково, адже рівне 2 у восьмій степені - кількість чисел, які можна виразити за допомогою одного байта. У високосні роки це свято припадає на 12 вересня, у невисокосні — на 13 вересня.

Вперше запропонував святкувати День програміста голова видавництва “Компютерра” Дмитро Мендрелюк у далекому 1996 році. Тоді планувалося святкувати цю дату в першу п'ятницю вересня і назвати її "Чистою п'ятницею". Але трохи пізніше, в 2002 році співробітники веб-студії "Паралельні технології" Валентин Балт і Михайло Червяков висловили оригінальну ідею про визнання 256-го дня року святом програмістів.

Програміст — звучить не просто гордо, а прибутково та престижно. Сьогодні вони можуть творити таке, що ще кілька десятиліть тому людство не могло собі навіть уявити.

Усе, з чим ми стикаємося за комп’ютером — результат роботи програмістів. Крім того, практично кожен електронний пристрій — від пульта дистанційного керування до складних промислових верстатів з програмним керуванням — проходить через руки цих фахівців.

Проте, як і в усіх професіях, існують переваги та недоліки.

Переваги:

  • для освоєння професії потрібно володіти аналітичним складом розуму, бажанням і доступом до навчального матеріалу;
  • високий рівень оплати праці;
  • постійне збільшення попиту в грамотних фахівцях. У порівнянні з іншими професіями, можна претендувати на досить високу зарплату. Вимоги до віку та досвіду не такі жорсткі;
  • можливість віддаленої роботи, самостійного пошуку проектів;
  • хороші знання предметної частини надають можливість перекваліфікації в суміжних областях.

Недоліки:

  • робота програмістом досить молода, здебільшого в ній зайняті люди не старші 40 років;
  • хоча професія передбачає комунікабельність, спілкування може зводитися до професійних розмов з колегами і начальством;
  • головний мінус – сидяча робота за комп’ютером.

Хочемо побажати цифровим гуру цікавих завдань, якнайменше багів та завжди вдалої компіляціі програм!

Comments

Comments are closed on this post.