Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Ribbon — тип інтерфейсу, що базується на панелях інструментів, розділених вкладками. Останні додатки, випущені компанією Microsoft, застосовують цю форму інтерфейсу, головною частиною якої є модульна стрічка. Після випуску Microsoft Windows Vista, Office 2007 даний тип користувацького інтерфейсу став досить популярним.

Головною особливістю цього інтерфейсу є повна відмова від системного меню програми. При використанні інтерфейсу Ribbon більшість функцій розподіляються по вкладках нової панелі. Деякі функції перенесені у випадаюче меню, яке з'являється при натисканні на кнопку зліва від вкладок (кнопка «Office» в Office 2007 або «Файл» у 2010-му), і додаткову кнопку в заголовку (меню швидкого виклику). Кнопки функцій, які потрібні постійно (скасувати, повторити, зберегти), винесені в заголовок вікна.

Кнопки на стрічках, на відміну від панелі інструментів, можуть бути різного розміру. Кнопки, що використовуються частіше, можна збільшити, а всередині них можна розташовувати зразки застосовуваних стилів.

Кнопки об'єднуються в групи. Кнопки, які рідко використовуються ховаються, але доступ до них зберігається через випадаюче меню в нижній частині стрічки, біля заголовка групи.

Microsoft застосувала інтерфейс типу Ribbon в Microsoft Office 2007 як частину Microsoft Fluent User Interface, замінивши ним меню панелі інструментів (toolbar) і безліч панелей завдань. Фахівці Microsoft заявляють, що це дозволяє зібрати всі функції в одному місці, підвищивши тим самим зручність для користувача інтерфейсу.

З випуском Microsoft Office 2010 Ribbon був кардинально перероблений і покращений, що визнається навіть противниками стрічкового інтерфейсу. У тому числі, був перероблений і стиль оформлення стрічки: стилем за замовчуванням став «Сріблястий» («Silver»), також доступні «Синій» («Blue») і «Чорний» («Black»). Замість кнопки «Office», яка заміняла меню «Файл», з'явилася кнопка «Файл», що відкриває уявлення про Microsoft Office BackStage. Основні елементи Microsoft Office 2007 Ribbon змодельовані на рисунку.

Основні елементи Ribbon

Стрічка допомагає користувачам отримати більше з програми, маючи при цьому мінімум підготовки. Управління Windows Ribbon має безліч полегшень, які зображено на рисунку.

Ribbon галереї

Деякі ідеї про те, як стрічка може допомогти починаючим користувачам:

  • Графіка є більш зручною для користувачів, коли потрібно запам'ятати команди;
  • Вкладки зазвичай групують команди по основних задачах, роблячи простішим виконання конкретного завдання;
  • Використання елементів керування різного розміру робить акцент на найчастіше використовуваних командах ;
  • Випадаючі списки дозволяють вибрати один з декількох варіантів. Спеціальні кнопки-перемикачі дозволяють виконати команду за замовчуванням або спеціальні команди, такі як вставка за замовчуванням або Спеціальна вставка в якості альтернативної команди
  • Кнопки виклику діалогового вікна полегшують можливість побачити додаткову інформацію за допомогою повноцінного діалогу, при виконанні стандартних команд з групи деталі ігноруються;
  • Галереї допомагають користувачам вибрати опцію графічно, наприклад, шрифт (приклад шрифту є в галереї) або форму ( з'являється в галереї). Галерея може з'явитися безпосередньо в стрічці (як це робиться для Word) або у вигляді списків (як це є у більшості додатків Windows 7);

Як і багато інших нових технологій, які створює Microsoft, стрічкова технологія , що призначена для Windows 7, орієнтована на C++ розробника. Існують два основні способи додавання стрічки до  прикладних програм:

  • Використання модуля взаємодії для забезпечення доступу до COM-модулів, які використовуються для написання додатків на С++ (існують бібліотеки, які можна завантажити для допомоги в цій техніці). Вони використовуються в основному для Windows Forms додатків. У багатьох випадках, при завантаженні цих бібліотек, відбувається оновлення існуючого застосунку з невеликим порушенням вихідного коду або даних
  • Використання Windows Presentation Foundation (WPF) графічної підсистеми, як дозволяє створювати двовимірні та тривимірні інтерфейси. У цьому випадку, можливо завантажити керований додаток-підтримку безпосередньо з Microsoft. Підхід WPF корисний для розробки нових програм.

Для роботи із Microsoft Ribbon for WPF потрібно завантажити його за таким посиланням: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=11877, і виконати його встановлення:

Крок 1

 Кроки встановлення. Крок 1.

 

 

 

 

 

 

 

 

Крок 2

Кроки встановлення. Крок 2.

Крок 3

Кроки встановлення. Крок 3.

Крок 4

Кроки встановлення. Крок 4.

Крок 5

Кроки встановлення. Крок 5.

Крок 6

Кроки встановлення. Крок 6.

Крок 7

Кроки встановлення. Крок 7.

Після встановлення WPF Ribbon , для початку роботи потрібно створити новий проект WPF Application і додати до нього посилання на Ribbon.

Крок 8

Кроки встановлення. Крок 8.

Крок 9

Кроки встановлення. Крок 9.

Після послідовного виконання цих дій, маємо готовий проект для розробки застосунків з Ribbon інтерфейсом.

Крок 10

Кроки встановлення. Крок 10.

Для додавання інших елементів до стрічки можна скористатися панеллю Toolbox, де підкачалися додаткові розділи для роботи з Ribbon Microsoft Ribbon for WPF.

Toolbox для роботи із Ribbon інтерфейсом.

Після створення і налаштування проекту додаємо код XAML для побудови базового Ribbon інтерфейсу.

 

У результаті отримаємо застосунок з елементами Ribbon.

Базовий застосунок із елементами Ribbon

Повний код застосунку можна  завантажити із прикріпленого файлу.

106ribbon2.rar

Comments

Comments are closed on this post.