Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

На сьогоднішній день нікого не здивувати фільтрами, що вбудовані в велику кількість популярних фоторедакторів. Проте пропонуємо Вашій увазі програмний продукт Primitive в macOS – новий і унікальний спосіб перетворення фотографій за допомогою векторних геометричних примітивів.

  

Як працює Primitive?

Перш за все, потрібно зрозуміти, що це не фільтр для зображення. Це окрема програма, яка шукає найкращі варіанти розміщення фігур для перетворення початкового зображення таким чином, щоб кінцевий результат був максимально схожий до вихідного зображення. Використовуючи програмний алгоритм декілька разів з різними фігурами, можна отримати унікальний художній ефект.

Щоб скористатися можливостями програми, потрібно завантажити зображення в Primitive і спостерігати як програма відтворює його за допомогою простих фігур (трикутники, прямокутники, еліпси чи криві Безьє). Одержаний результат може бути збережений в форматі PNG, JPEG чи SVG.

В вікні з налаштуваннями можна обрати наступні параметри:

  • Зображення – вибрати вхідне зображення, яке потрібно перемалювати за допомогою примітивних фігур;
  • Тип фігури – фігура, яка буде використовуватися програмою для перетворення зображення (наприклад трикутники, кола, еліпси, прямокутники, тощо);
  • Додаткові функції, серед яких можна обрати колір фону, на якому буде намальовано фігури, встановити розмір вхідного зображення, ширину штриху для кривих Безьє, кількість фігур, які будуть намальовані під час кожної ітерації алгоритму, тощо. Також серед додаткових функцій є можливість обрати режим малювання.
  • Також є можливість очистити малюнок та скинути всі встановлені параметри до початкових.

Для користувачів доступний режим малювання за допомогою маніпулятора миші. Це дозволяє просто, перетягуючи мишу, малювати фігури у потрібних областях зображення, а не на всій поверхні малюнку.

Результат перетворення одного і того ж зображення декілька разів може бути різним, оскільки програма розставляє фігури випадковим чином. Завдяки цьому можна створити анімований GIF, об'єднавши разом усі перетворення зображення.

Долучайтеся до стрічки новин @PrimitivePic на Twitter та переглядайте нові фотографії в обробці Primitive кожні 30 хвилин!
 
Джерело: Primitive

Comments

Comments are closed on this post.