Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

   Влітку цього року компанія AMD випустить HEDT-платформу Whiteheaven, в числі якої будуть процесори Threadripper з максимальною кількістю ядер в 16 шт. При цьому може здатися, що вони вийдуть ще нескоро, але це не так. Онлайн-магазин Skroutz.gr розмістив у себе позиції «AMD Ryzen Threadripper 1998X» і «AMD Ryzen Threadripper 1998».

   Ціни поки не наводять (в коментарях вважають, що вони можуть складає від $ 650 або навіть від $ 800), але зате відомі деякі їх характеристики. Чіпи з індексами 1998X і 1998 виконані в конструктиві SP3r2 для однойменного LGA-роз'єму, який буде застосовуватися як в серверних, так і настільних материнських платах. До складу нових процесорів входять шістнадцять 14-нм ядер з архітектурою Zen, що працюють на частотах 3,5 ГГц (Threadripper 1998X) і 3,2 ГГц (Threadripper 1998).

   Схоже, що швидкий вихід AMD Threadripper зіткнеться з потужною конкуренцією від Intel. «Сині» мають намір випустити 18-ядерний процесор Core i9-7980XE, раніше відомий як Intel Core-X.

   У таблиці вище представлені дані з декількох джерел. Причому офіційно вони поки не підтверджені. Так що залишається чекати.

   Окрім цього, в мережі з'явилося зображення коробок для і5, i7 та i9 для процесорів з новим сокетом. Нагадаємо, що нові процесори повинні отримати оновлену логіку і, що найцікавіше, чотирьохканальна пам'ять, що раніше було прерогативою виключно серверів.

Джерела:

wccftech.com

tehnot.com

Comments

Comments are closed on this post.