Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

З того моменту, як вийшла фінальна стабільна збірка Windows 10, пройшло уже більше трьох років. За цей час компанія Microsoft встигла випустити декілька великих оновлень, які додали операційній системі різні функціональні можливості, а також покращили зовнішній вигляд. Проте, на жаль, два останніх ключових оновлення, які з’явились навесні і восени, виявились недопрацьованими, тому корпорації довелось їх відкликати, а вирішення проблем із ними зайняло близько місяця.

Причина полягає в тому, що Microsoft закрила проект Windows 10, і всі досвідчені розробники працюють над операційною системою з кодовою назвою Lite. Докази існування такої системи з’явились у документації та вихідному коді останніх версій наборів засобів розробників для Windows. Система Lite призначена для комп’ютерів класу «хромбук» з будь-яким типом процесору і повинна бути невимогливою до ресурсів, миттєво завантажуватись  і завжди працювати під’єднаною до мережі. На ній будуть завантажуватись лише додатки PWA (Progressive Web Applications) та UWP (Universal Windows Platform).

Корпорація уже двічі намагалась випустити «полегшену» версію Windows для не надто потужних комп’ютерів. Спочатку була випущена система Windows RT для планшетів з процесорами ARM,  а потім – Windows S. Проте в обох випадках як виробники комп’ютерів, так і покупці надавали перевагу повнофункціональним Windows 8 та 10. Система Lite, однак, і буде відрізнятись від них не лише назвою, у якій немає слова «Windows», але і інтерфейсом, а також активним використанням платформи веб-додатків PWA та браузера Edge.

Джерело: #TopMobPINGVIN.PRO

Comments

Comments are closed on this post.