Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Microsoft має намір повністю переробити структуру операційної системи Windows, щоб вона дійсно відповідала концепції  «Одна пераційна система (ОС)  для всього».  Для цього всередині корпорації був розроблений проект Windows Core OS, раніше відомий як Andromeda OS, який дозволить перенести Windows на різні типи пристроїв, будь то смарт-годинник чи смартфон.  Все це буде реалізовано за допомогою модульної структури.

За більш ніж 30 років існування Windows  отримала  величезну  кількість функцій та компонентів. Тому її складно перенести на інші пристрої, наприклад, смарт-годиник,  де велика частина цих функцій просто не потрібна. Розуміючи це, компанія Microsoft працює над Windows Core OS – майбутньої основної Windows, яка дозволить зробити ОС дійсно універсальною. Windows Core OS буде кросплатформним проектом, здатним працювати на будь-якому типі або архітектурі девайса. Microsoft зможе додавати до WCOS (Windows Core OS) модулі з потрібними функціями, необхідними для того чи іншого виду гаджетів.

Кінцевою метою Microsoft є зробити Windows 10 гнучкою платформою, щоб її можна було встановлювати на більш широкий спектр пристроїв. В результаті сама ОС зможе змінювати свій розмір залежно від девайса. Наприклад, якщо це смарт-годинник, то компанії треба буде додати до Windows Core OS відповідні модулі, що відповідають за відстеження фізичної активності або отримувати оповіщення зі смартфона. Аналогічно і з іншими пристроями: єдина основа і опціональні модулі.

Розробка модульної операційної системи Windows 10 ведеться вже кілька місяців, але до завершення робіт ще досить довго - щонайменше півроку, а потім почнеться тривалий період тестування. Це означає, що чекати релізу ОС Windows 10 на базі ядра Windows Core OS варто не раніше кінця 2018 року. Повна зміна всієї ОС зробить її більш конкурентоспроможною і універсальною, за аналогією з Android.

З Windows Core OS і CShell компанія Microsoft закладає основу для Windows на десятиліття вперед. Це дозволить корпорації максимально швидко адаптувати свою ОС до нових типів гаджетів, які можуть з'явитися в майбутньому.

Джерело: Windows Central

 

Comments

Comments are closed on this post.