Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Старт Дню астрономії (Astronomy Day) був даний в 1973 році в Каліфорнії. Президент Астрономічної Асоціації Північної Каліфорнії Д. Бергер (Doug Berger) вирішив, що не варто агітувати людей долати великі відстані, аби відвідати дні відкритих дверей знаменитих обсерваторій, натомість потрібно встановити доступні телескопи в багатолюдних місцях - на вулицях, в торгових центрах, парках. Зоряне небоТаким чином були об'єднані всі справжні любителі астрономії, а девізом нового астрономічного руху стали слова: "Несучи астрономію людям" (Bringing Astronomy to the People).

День астрономії спонсорується 14 організаціями, серед яких найбільш впливовими є Астрономічна Ліга, Тихоокеанське Астрономічне Суспільство, Королівське Астрономічне Товариство Канади, Міжнародний Союз планетаріїв, Американське Астрономічне Товариство.

У 2007 році Астрономічна Ліга початку популяризувати весняний та осінній Дні астрономії, щоб визначити, який з них приверне більше уваги громадськості та зацікавлених організацій.

Весняний День Астрономії зазвичай відзначається в суботу - в період з середини квітня до середини травня, поблизу чи перед 1-й чвертю Місяця. Осінній День астрономії відзначається в період з середини вересня до середини жовтня. Тиждень з понеділка до неділі, включає День астрономії, називається Тижнем астрономії (Astronomy Week).

Обсерваторія
На Тижні астрономії і особливо в сам День астрономії тисячі астрономічних клубів, наукових музеїв, обсерваторій, планетаріїв в багатьох країнах проводять безліч цікавих заходів, включаючи публічні лекції знаменитих космонавтів, телеконференції, спільні проекти, масові покази зоряного неба. У школах проводяться спеціальні заняття з основ астрономії, а на виставках можна продегустувати космічну їжу.

(1) Frank Dibbell, "Astronomy Day" http://www.communityobservatory.com/documents/Astronomy_Day.pdf
(2) Astronomical League, "Astronomy Day Fact Sheet" http://www.astroleague.org/files/astroday/FactSheet-2010.pdf

 

Comments

Comments are closed on this post.