Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Едсгер Вібе Дейкстра

Едсгер Вібе Дейкстра народився в Роттердамі (Голландія) 11 травня 1930 року. Його батьки належали до інтелігенції і були добре освіченими людьми: батько був хіміком, а мати - математиком. У 1942 році у віці 12 років Дейкстра вступив до гімназії Ерасмініум - школу для особливо обдарованих дітей, де викладався ряд різноманітних предметів, у тому числі грецьку, латину, французьку, німецьку та англійську мови, біологія, математика і хімія.

У 1945 році Дейкстра подумав, що він міг би вивчати право і, можливо, працювати в якості представника Нідерландів в ООН. Однак, внаслідок його успіхів у вивченні хімії, математики і фізики, він вступив до університету Лейдена, де вирішив зайнятися теоретичною фізикою. У 1951 році він відвідував літню школу з програмування в Кембриджському університеті.

... далі
 

З днем перемоги!

... далі
 

Фонограф Томаса Едісона

Фонограф Томаса ЕдісонаФонограф, винайдений Томасом Едісоном, був предтечею грамофона, патефона і взагалі пристроїв звукозапису і звуковідтворення. Імпульсом для створення Едісоном фонографа стало бажання зареєструвати телефонні розмови у своїй лабораторії в Менло Парк (Нью-Джерсі, США). Одного разу у телеграфного повторювача він почув звуки, схожі на нерозбірливу мову.

Ідея фонографа, машини, записувальної, необмежений час зберігає і відтворює людську мову і музику, була абсолютно новою. Перші записи представляли собою поглиблення на поверхні фольги, зроблені рухомої голкою. Фольга розміщувалася на циліндрі, що обертається при відтворенні звуку. Вартість усього пристрою склала 18 доларів. За допомогою такої техніки вдалося записати слова з дитячої пісеньки «У Мері був баранчик».

... далі
 

Міжнародний день солідарності трудящих

1 Травня
... далі
 

Привітання з Великоднем (2014)

Христос Воскрес

Відкриття CERN екзотичної частинки Z(4430) може зробити революцію в деяких галузях астрофізики

Відкриття фізиками Європейської організації ядерних досліджень CERN екзотичної елементарної частки Z(4430), що складається з чотирьох кварків. Ця частка в чотири рази масивніше за протон, вона має негативний електричний заряд і відноситься до класу теоретичних часток, відомих, як тетраквакрові частки. Не дивлячись на те, що дослідження таких часток знаходяться ще на самому ранньому етапі, деякі учені вважають, що зроблене відкриття може зробити величезний вплив на деякі області астрофізики, зокрема на розуміння процесів, що відбуваються в нейтронних зорях і в інших екзотичних космічних об'єктах.

 

... далі
 

Фердинанд Ейзенштейн

Фердинанд ЕйзенштейнФердинанд Готхольд Макс Ейзенштейн був учнем таких видатних особистостей, як Гаус і Дирихле. Гаусс відгукувався про Ейзенштейн вкрай високо: «Було тільки три математика, що зробили епоху - Архімед, Ньютон і Ейзенштейн».

Фердинанд Ейзенштейн народився 16 квітня 1823 в Берліні. Закінчила Геттінгенського університету. Після цього, з 1847 по 1852 роки, працював в Берлінському університеті.

... далі
 

Всесвітній день авіації і космонавтики

12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики ( Space Probe Day ) - пам'ятну дату, присвячену першому польоту людини в космос. Це особливий день - день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні трудиться в космічній галузі. Як свято - День космонавтики - він був встановлений Указом Президії Верховної Ради СРСР від 9 квітня 1962 року народження, а міжнародний статус отримав в 1968 році на конференції Міжнародної авіаційної федерації.

До речі, з 2011 року він носить ще одну назву - Міжнародний день польоту людини в космос. Про як 7 квітня 2011 року на спеціальному пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, з ініціативи Росії, була прийнята офіційна резолюція, з нагоди 50 -річчя першого кроку в справі освоєння космічного простору. Співавторами цієї резолюції стали понад 60 держав.

... далі
 

Микола Девятков

Микола Дмитрович ДевятковМикола Дмитрович Девятков, один з основоположників лазерної медицини, народився 11 квітня 1907 року в Вологді, в сім'ї ремісника купецького роду. Закінчивши Вологодське реальне училище, поїхав до Ленінграда, де став навчатися і працювати лаборантом в Ленінградському фізико-технічному інституті (ЛФТИ). Інститут Микола закінчив у 1931 році.

Надалі Девятков відіграв значну роль у становленні та розвитку вітчизняної радіолокації. Розроблені ним прилади були покладені в основу створення цілого ряду вітчизняних радіолокаційних установок, багато з яких були створені під його керівництвом під час Великої Вітчизняної війни. Зокрема, замість англійських станцій гарматного наведення були розроблені власні, а для їх випуску був організований завод в Москві.

... далі
 

Олександр Орлов

Олександр ОрловОлександр Якович Орлов народився в сім'ї священнослужителя (25 березня) 6 квітня 1880 в Смоленську. У 1898 році успішно закінчив Воронезьку класичну гімназію, а в 1902 році фізико-математичний факультет Петербурзького університету. Через два роки стажування в Сорбонні, вступив до Астрономічну обсерваторію Юр'ївського Університету. А потім ще кілька років набирався досвіду в Німеччині, Швеції та США, де вивчав знімки комет. У 1909 році Орлову запропонували посаду директора Юр'ївської обсерваторії, а ще через чотири роки він став професором Новоросійського університету і директором Одеської обсерваторії.

... далі
 
Page 16 of 17 << < 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

Календар

<April 2020>
SunMonTueWedThuFriSat
29


30


31


1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17


18


19


20


21


22


23


24


25


26


27


28


29


30


1


2


3


4


5


6


7


8


9