Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Рівно три десятиліття тому, 12 березня 1989 року, англійський фахівець в області інформатики сер Тімоті Бернерс-Лі запропонував керівництву CERN глобальний гіпертекстовий проект, який дозволив би вченим організувати спільне зберігання і загальний доступ до інформації. Це був проект Всесвітньої мережі - World Wide Web або WWW, який був схвалений і реалізований.

Ключові елементи, які Бернерс-Лі розробив і реалізував спільно зі своїми колегами, зараз лежать в основі Всесвітньої павутини. Це ідентифікатори URL (окремий випадок уніфікованого ідентифікатора ресурсу URI), протокол передачі гіпертекстових документів HTTP і мову розмітки таких документів HTML.

В рамках проекту були отримані перші специфікації, які стали стандартами WWW. Також був створений перший в світі веб-сервер «httpd» і гіпертекстовий веб-браузер, який одночасно слугував редактором HTML і діяв за принципом WYSIWYG (What You See Is What You Get - «що бачиш, те і отримаєш»).

До ювілейного дня народження Всесвітньої павутини вчені з CERN запустили веб-версію найпершого браузера WorldWideWeb, який створив один із розробників Інтернету Тім Бернерс-Лі. У ньому немає картинок, кольорових елементів і адресного рядка – тільки навігаційні блоки у відтінках сірого. Також є заплутані контекстні меню і гіпертекст.

Джерело: techtodayZNAJ.UA

Comments

Comments are closed on this post.