Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Стів ДжобсСтівен Пол Джобс народився 24 лютого 1955 року в Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Рідна мати Стіва — 17-річна студентка — після народження віддала дитину в прийомну сім'ю. Прийомними батьками дитини стали Пол Джобс та Клара Джобс-Акопян. Клара працювала в бухгалтерській фірмі, а Пол Джобс був механіком у компанії, що виробляла лазерні установки. Коли Джобсу було п'ять, сім'я переїхала у містечко Маунтін-В'ю, що розташовується у самому центрі Кремнієвої долини[1].

В 12 років він подзвонив голові компанії Hewlett-Packard Вільяму Х'юлетту і попросив у нього деталі, необхідні йому для складання якогось приладу. Поспілкувавшись із хлопчиком, Вільям вислав йому все необхідне і запросив у свою фірму попрацювати на канікулах. Під час роботи в Hewlett-Packard Джобс познайомився зі Стівеном Возняком[4].

Закінчивши середню школу 1972 року, Стівен Джобс вступив до Рід Коледж (Reed College) в Орегоні, але вже за 6 місяців покинув навчання. Юний Джобс продовжував жити в гуртожитку в кімнатах своїх друзів, бо не мав іншого житла. Займався на курсах каліграфії, що в майбутньому назвав основою для створення красивих фірмових шрифтів Apple. Щоб якось прожити, він здавав пляшки й ходив на безкоштовні недільні обіди до кришнаїтського храму.

Разом з друзями Стівом Возняком і Джоном Дрейпером займалися збором «Blue Box»'ів — засобів для фрікінгу.

У 1975-ому році разом із другом із Рід-коледжу (і, пізніше, першим співробітником Apple) Даніелем Коттке, у пошуках духовного просвітлення поїхав до Індії, де хотів відвідати вайшнавського гуру Німу Каролі Бабу в його ашрамі у Вріндавані. Із Індії Джобс повернувся буддистом із поголеною головою і у традиційному індійському одязі. Протягом цього часу Джобс експериментував із психоделіками, назвавши свій досвід з ЛСД «однією із двох чи трьох найважливіших речей, які він робив у своєму житті».

Першого квітня 1976 року, у двадцятирічному віці, разом із Стівом Возняком заснував компанію Apple Computer, яка займалася виробництвом комп'ютерів власної конструкції. Компанія офіційно була зареєстрована на початку 1977 року. Автором більшості розробок був Возняк, тоді як Джобс виступав маркетологом. Компанія Apple була створена в гаражі, на прикладі багатьох американських комп'ютерних компаній того часу, що намагалися протистояти комп'ютерному гіганту IBM. Стів Джобс був керівником компанії та її менеджером, у той час як Возняк був конструктором першого персонального комп'ютера. Вже через десять років після заснування, Apple стала одним із лідерів ринку персональних комп'ютерів, що оцінювалася в 2 мільярди доларів США та нараховувала вже не 2 людини, а 4000 робітників.

Джобс став виконавчим директором Apple в 1981 році. Протягом багатьох років він не мав жодної керівної посади в компанії, хоча мав у своїх руках усю повноту влади. Прибуток Джобса тоді Стів Джобсстановив 486 млн доларів США. 24 січня 1984-го року на щорічному зібранні акціонерів Apple, емоційний Джобс представив аудиторії перший Macintosh. Він став першим комерційно успішним комп'ютером з графічним інтерфейсом користувача.

Але вже 1985 року Стів Джобс був звільнений з власної ж компанії за рішенням ради директорів Apple Computer. Того ж року він заснував компанію NeXT, що спеціалізується в сфері створення апаратного забезпечення і робочих станцій. В 1986 році Джобс став одним із засновників анімаційної студії Pixar, створивши її на базі викупленого у режисера «Зоряних воєн» Джорджа Лукаса підрозділу його кіноімперії. Компанія Pixar створила перший у світі комп'ютерний анімаційний фільм Історія іграшок і на сьогодні є однією з найуспішніших анімаційних студій світу. 2006 року Джобс продав Pixar студії Walt Disney, а сам залишився в раді директорів Pixar і одночасно став найбільшою фізичною особою — акціонером Disney, отримавши в своє розпорядження 7 відсотків акцій студії.

1996 року Apple купила компанію NeXT, і Стів Джобс у 1997 році повернувся до Apple. 2000 року Стів Джобс стає повноцінним виконавчим директором.

2001 року Джобс представив перший плеєр iPod. Через кілька років продаж iPod став основним джерелом доходу компанії. Під керівництвом Джобса Apple суттєво зміцнила свої позиції на ринку персональних комп'ютерів. 2006 року компанія представила мережний мультимедійний плеєр Apple TV, 2007 року почалися продажі мобільного телефону iPhone, 2008 року Стів продемонстрував найтонший ноутбук у світі, що має назву MacBook Air.

2004 року лікарі виявили в нього рак підшлункової залози, що є невиліковним. Стіву залишалося жити кілька тижнів, але виявилося, що в нього рідкісний різновид раку, який може бути вилікуваним. Стіву вчасно зробили операцію, й він продовжив працювати в компанії Apple. У квітні 2009 року Джобс переніс пересадку печінки.

З січня 2011 року він перебував у безстроковій відпустці за станом здоров'я, проте незмінно представляв публіці нові продукти своєї компанії. У серпні 2011 року Стів Джобс заявив про те, що йде з поста генерального директора компанії.

5 жовтня 2011 року, після тривалої хвороби у віці 56 років, співзасновник корпорації Apple Стів Джобс помер. Співчуття та сум з приводу його смерті того ж дня публічно озвучили президент США Барак Обама з дружиною, засновник Майкрософт Біл Гейтс, засновник Фейсбук Марк Цукерберг, засновники Гугл Сергій Брін та інші.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki

Gravatar

Comments

Comments are closed on this post.