Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Робін Мілнер

Робін Мілнер (англ. Arthur John Robin Gorell Milner) народився 13 січня 1934 року в Плімуті в сім'ї військового. З 1947 року навчався в коледжі Ітон, потім (з 1952) служив два роки в армії (в Royal Engineers) до звання другого лейтенанта. Потім Мілнер вступив в Королівський Коледж Кембриджа, який закінчив у 1957 році. Після закінчення коледжу він рік працював шкільним учителем математики, потім три роки програмістом в компанії Ferranti.
Мілнер нарешті потрапив в інститут, працюючи спочатку в Лондонському міському університеті, потім в університеті Суонсі і Стенфордському університеті, а з 1973 року в Единбурзькому університеті. Там він став одним із засновників лабораторії Laboratory for Foundations of Computer Science (LFCS). У 1995 році Мілнер повернувся в Кембридж, де і очолив факультет інформатики. У 1999 році він пішов на пенсію.

Мілнер розробив систему ведення автоматичних доведень теорем LCF (Logic for Computable Functions). Для цієї системи створено функціональна мова програмування ML. Пізніше, Робін Мілнер розробив обчислення взаємодіючих систем (CCS), теоретичну основу для аналізу взаємодіючих систем, а також його розширення — пі-обчислення. Мілнер є власником дев'яти почесних докторських титулів від різних університетів.

У вересні 2010 року Мілнер займав 25 місце в списку найбільш цитованих авторів у проекті CiteSeer.Був нагороджений премією Тюрінга за його особливі і завершенні досягнення: 1) LCF, механізація логіки обчислювальних функції Скотта, ймовірно перший на теоретичній основі і тим не менше практичний засіб для побудови доведень за допомогою комп'ютера; 2) ML, перша моів, що включає поліморфний вивід типів разом з механізмом обробки винятків із безпекою типів; 3) числення комунікаційних систем, загальна теорія багатозадачності. В додачу, він сформулював і сильно розвинув повну абстракцію, вчення про зв'язки між операційною та денотаційною семантиками.

Джерело: http://www.peoples.ru/undertake/computer/robin_milner/

Gravatar

Comments

Comments are closed on this post.