Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Пітер Наум

Пітер Наур народився 25 жовтня 1928 року. Він почав свою наукову кар'єру як астроном. У 1957 році він отримав ступінь доктора філософії з астрономії. Однак, захопившись комп'ютерами, що з'явилися зовсім недавно, і які перетерпіли бурхливий розвиток, в 1959 році Наур поступає на роботу в данський комп'ютерний інститут Regnecentralen. Одночасно з роботою в цьому інституті він читає лекції в Інституті Нільса Бора і Технічному університеті Данії. У 1969 році стає професором Копенгагенського університету, де працює протягом майже 30 років.

Основними областями досліджень є розробка, структура та ефективність комп'ютерних програм і алгоритмів. Наур також був піонером в галузі інженерії програмного забезпечення і дослідженнях архітектури додатків. У книзі англ. Computing: A Human Activity (укр. Обчислення: Людська справа, 1992), яка складається з його праць у галузі інформатики, Наур відкидає твердження формалістської школи програмування, згідно з якими розробка програмного забезпечення є відгалуженням математики. Науру також не подобається назва нотації Бекуса - Наура (приписна йому Дональдом Кнутом), він воліє назву Нормальна нотація Бекуса.

Науру не подобається термін комп'ютерні науки і він пропонує назву datalogy (інформатика). Термін datalogi став поширеним у Данії і Швеції.

В останні роки Наур став активно виступати в підтримку науки в цілому, можливо його можна назвати емпіриком. Він піддав атаці деякі напрями філософії та психології зі своєї точки зору.

У 2005 році Наур був удостоєний премії Тюрінга, яка була присуджена йому, серед іншого, за внесок у проектування і розробку мови Алгол. Зокрема, за його редакцією вийшло видання «Доповідь про алгоритмічній мові Алгол 60», де вперше використовувалася форма Бекуса - Наура.

Джерело: http://www.people.su/79241

Gravatar

Comments

Comments are closed on this post.