Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

У людей, які мріють побудувати човен, але не мають навичок теслярських робіт, нещодавно з'явилася можливість реалізації своєї мрії за допомогою технології тривимірної друку. Саме човен зробили китайські інженери в якості демонстрації роботи пристрою, яке сміливо можна назвати найбільшим в світі тривимірним принтером, який перебуває у розпорядженні Центру інноваційного розвитку промислового дизайну (Industrial Innovation Design Centre), Саньє, острів Хайнан, Китай.

3-D принтер

Створений китайськими інженерами принтер важить близько 15 тонн і він може друкувати об'єкти до чотирьох метрів у довжину і висоту до двох метрів у ширину. Принтер може використовувати для друку самі різні матеріали і створювати повнокольорові тривимірні об'єкти. Як і в настільних варіантів тривимірних принтерів, швидкість роботи самого великого принтера не так вже й висока, він може надрукувати 12 сантиметрів у висоту за одну годину при створенні полого об'єкта, діаметром близько одного метра.

Принцип дії самого великого у світі тривимірного принтера нічим не відрізняється від принципу дії звичайного тривимірного принтера. Згідно з комп'ютерним файлом тривимірної моделі об'єкта принтер, шар за шаром, завдає матеріал, пластмасу певного типу, нарощуючи висоту створюваного об'єкта. Пластмасова човен, про яку мова йшла вище, представляє перший масивний об'єкт, створений на принтері, довжина човна становить два метри, ширина - 0.8 метра, вага - 35 кілограм, і на неї можуть поміститися два дорослих людини.

3-D принтер

Слід зазначити, що технології тривимірної друку вже використовуються в самих різних областях, починаючи від будівництва й закінчуючи космічною промисловістю. По мірі їх вдосконалення тривимірні принтери та витратні матеріали будуть ставати дешевше і, в кінці кінців, все прийде до того, що в кожному будинку з'явиться своя власна міні-фабрика, за допомогою якої споживачі зможуть самостійно виготовляти різні предмети, від прикрас, взуття, одягу до запасних частин побутової техніки. При цьому, проект для тривимірного принтера можна буде скласти самому або придбати онлайн.

Джерело:http://www.dailytechinfo.org/

Gravatar

Comments

Comments are closed on this post.