Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Йоган Вільгельм РіттерЙоган Вільгельм Ріттер народився 16 грудня 1776 року в місті Гойнув в Польщі. Син протестантського пастора. Навчався в Єнському університеті. Зробив ряд найважливіших відкриттів в галузі електрохімії та ультрафіолетового випромінювання. Йому належить відкриття ультрафіолетової частини електромагнітного спектра.

У 1800 р. Ріттер виявив можливість гальванічного покриття, вперше отримав водень і кисень електролізом води.

У 1801 р. передбачив існування термоелектрики. У тому ж році вчений, використовуючи призму, ставив досліди з дослідження хімічного впливу різних ділянок світлового спектру. У результаті Ріттер виявив, що почорніння хлориду срібла зростає при переході від червоного до фіолетового кінця спектра і стає максимальним за його межами. Так він виявив ультрафіолетові промені. Його відкриття було особливо важливим для розробки фотографічних процесів.

У 1803 р. Ріттер фактично винайшов електричну акумуляторну батарею. Склавши стовп з срібних кружечків, між якими було прокладено вологе сукно, він пропустив по ньому струм від вольтова стовпа. У результаті стовп сам став вести себе як джерело електрики. Пояснив такий ефект в 1805 р. італійський учений Алессандро Вольта.

Вважається, що експерименти Ріттера поклали початок наукової електрохімії.

Не володіючи вченим ступенем, Ріттер читав лекції з фізики в Єнському університеті. У 1805 р. він переїхав до Мюнхена і в цьому ж році був призначений членом Баварської академії наук.

Ріттер захопився експериментами з порушення м'язів та сенсорних органів за допомогою електрики і вивченням електрофізіології рослин. Успіхи в його дослідженнях багато в чому були пов'язані з дослідами на власному тілі, в тому числі при дуже високій напрузі. Мабуть, ці експерименти підірвали здоров'я Ріттера.

Ріттер помер молодим у віці 33 років у Мюнхені.

Джерело: http://www.people.su/ua/93566

Gravatar

Comments

Comments are closed on this post.