Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Джуда Перл

Професор Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Джуда Перл, чиї дослідження в області штучного інтелекту були покладені в основу цілої низки винаходів, включаючи систему розпізнавання мови Apple Siri і безпілотні автомобілі Google, став лауреатом премії Тюрінга 2011 року.

Лауреатом премії також був один з батьків Інтернету Вінтон Серф. На його думку, дослідження Перла дозволили змінити термін «мисляча машина» в останні 30 років. «Праці Перла вплинули не тільки на машинне навчання, але і на обробку природної мови, комп'ютерне зір, робототехніку, обчислювальну біологію, економетрику, конгитивистику та статистику», - вважає Серф.

Перлу належить авторство терміна «байєсова мережа», який позначає статистичну модель, яка імітує діяльність людського мозку: у такій мережі безперервно відбувається обмін повідомленнями без участі будь-якого головного контрольного органу. У числі іншого байєсові  мережі використовуються для аналізу біологічних даних при дослідженнях захворювань.

Перл народився в Тель-Авіві 4 вересня 1936 роцу, закінчив Ізраїльський технологічний інститут Техніон, Ратґерський університет і Бруклінський політехнічний інститут. Його заслуги визнані як у філософських колах, так і у світі комп'ютерних наук. В останні роки Перл веде дослідження на тему комп'ютерів і моральності, яка набуває все більшого значення в міру того, як стає реальністю взаємодія людини з роботами.

В Університеті Лос-Анджелеса Перл працює з 1970 року, а до цього — у дослідницькому підрозділі корпорації RCA і компанії Electronic Memories. В період роботи в університеті вчений написав дві впливові книги: Heuristics, Probabilistic Reasoning in Intelligent Systems і Causality: Models, Reasoning, and Inference. Зараз Перл керує в університеті лабораторією когнітивних систем. Він продовжує публікувати безліч наукових доповідей, в основному присвячених темі причинно-наслідкового зв'язку.

В останні роки Перл отримав популярність, як громадський діяч, президент Фонду ім. Деніела Перла. Фонд створений після того, як син вченого, журналіст Wall Street Journal Деніел Перл був викрадений і убитий в Пакистані.

У вільний час учений захоплюється грою на музичних інструментах, співом. Він отримав численні нагороди від комп'ютерної галузі і наукового співтовариства. У минулому році Перл був обраний в Зал слави штучного інтелекту IEEE, а в 2008-му отримав медаль Бенджаміна Франкліна в області комп'ютерів і когнітивних наук від Інституту Франкліна.

Джерело: http://www.osp.ru/news/articles/2012/11/13013257/

Gravatar

Comments

Comments are closed on this post.