Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

День визволення України від фашистських загарбників28 жовтня Україна відзначає значиму дату в своїй історії - День визволення від фашистських загарбників – національне свято, присвячений вигнання військ нацистської Німеччини з території України військами Червоної Армії.

Вперше ця дата в державному календарі свят з'явилася в 2009 році. Ідею свята вперше висловив на офіційному рівні міністр економіки України Сергій Тігіпку 15 жовтня 2009 року. Через всього п'ять днів тодішній президент країни Віктор Ющенко підписав Указ № 836/2009 про заснування нової дати. Згідно з офіційним формулюванням, свято було запроваджено «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, а також вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу під час Другої світової війни».

Історичні події, увічнені Днем визволення України від фашистських загарбників, повинні бути відомі будь-якому жителю колишнього СРСР. Під час Великої Вітчизняної війни на території України проходили битви, багато з яких мали особливо важливе значення і безпосереднім чином впливали на хід війни. 

Перші населені пункти України в районі східного Донбасу радянські війська звільнили в грудні 1942 року. Основні бої за визволення республіки тривали з січня 1943 року по осінь 1944 року. В цей час на українській землі було зосереджено до половини всіх радянських сил. 

23 серпня 1943 року був звільнений Харків, у вересні-жовтні цього ж року йшла битва за Дніпро, кульмінацією якої стало День визволення від фашистських загарбників вигнання фашистів з Києва. Завершила цей етап війни Карпатська операція, розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944-го радянські війська визволили Ужгород, а 28-го вийшли на сучасну західну кордон України. Всього в 1943-1944 роках Збройні сили СРСР провели на території УРСР 15 наступальних операцій.

У наш Протягом 28 жовтня прийняття віддавати данину пам'яті воїнам, загиблим в боях за визволення України, та мирним жителям, постраждалим від дій фашистських окупантів. Урочисті заходи проходять біля могили невідомого солдата в Києві та на місцях боїв.

І, звичайно, в цей день вшановують ветеранів Великої вітчизняної війни, які живуть сьогодні на Україні. 

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/2978/

Gravatar

Comments

Comments are closed on this post.