Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Всесвітній день наукиВсесвітній день науки (World Science Day) або більш офіційно - Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development) відзначається щорічно 10 листопада з метою підвищити усвідомлення громадськістю в усьому світі користі науки. І хоча цей день не був оголошений вихідним днем, в кожній країні проходять заходи, пов'язані із Всесвітнім днем науки. 

Проведення Всесвітнього дня науки було рекомендовано в 1999 році на проведеної в Будапешті Всесвітній науковій конференції (World Conference on Science), де була висловлена необхідність більш щільної взаємодії між наукою і суспільством. 

Слідуючи порядку конференції 1999 року, ЮНЕСКО офіційно заснувала Всесвітній день науки, проголосивши його на загальній конференції в 2001 році. У глобальному масштабі День був вперше відзначений 10 листопада 2002 і з тих пір широко відзначається у всьому світі.Всесвітній день науки

ЮНЕСКО щорічно проводить велику роботу з урядовими організаціями, науковими та навчальними колективами, населенням з розповсюдження знань про значення Всесвітнього дня науки. Основні святкові заходи включають:

  • Проведення днів відкритих дверей, з тим, щоб висвітлити важливу роль науки в досягненні миру та розвитку; 
  • Проведення круглих столів та семінарів з метою підкреслити вплив науки і технології на повсякденне життя; 
  • Поширення плакатів, що розповідають про Всесвітній день науки, серед навчальних закладів, в університетських містечках і місцевих громадських організаціях; 
  • Організація відвідування музеїв і тематичних виставок; 
  • Відвідування загальноосвітніх шкіл і професійно-технічних установ для проведення лекцій про науку та її ролі в суспільстві. 

Уряди деяких країн приурочують до Всесвітнього дня науки прийняття програм на підтримку науки та наукових ініціатив, також починають нові науково-технічні проекти спільно з науковими організаціями, школами та університетами. До того ж щороку заходи Дня присвячені певній темі.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/2660/

Gravatar

Comments

Comments are closed on this post.