Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Космічний корабель12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики ( Space Probe Day ) - пам'ятну дату, присвячену першому польоту людини в космос. Це особливий день - день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні трудиться в космічній галузі. Як свято - День космонавтики - він був встановлений Указом Президії Верховної Ради СРСР від 9 квітня 1962 року народження, а міжнародний статус отримав в 1968 році на конференції Міжнародної авіаційної федерації.

До речі, з 2011 року він носить ще одну назву - Міжнародний день польоту людини в космос. Про як 7 квітня 2011 року на спеціальному пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, з ініціативи Росії, була прийнята офіційна резолюція, з нагоди 50 -річчя першого кроку в справі освоєння космічного простору. Співавторами цієї резолюції стали понад 60 держав.

12 квітня 1961 громадянин Радянського Союзу старший лейтенант Ю.А. Гагарін на космічному кораблі «Восток » вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.

Політ, що тривав всього 108 хвилин, став потужним проривом в освоєнні космосу. Ім'я Юрія Гагаріна стало широко відоме в світі, а сам перший космонавт достроково отримав звання майора і звання Героя Радянського Союзу.

Як відомо, перш ніж в космічний корабель сів чоловік, в політ були відправлені чотириногі друзі людини. У серпні 1960 радянський космічний корабель «Восток » з собаками Білкою і Стрілкою на борту здійснив добовий політ з поверненням на Землю.

Ракета на старті

Перший в історії космонавтики міжнародний політ відбувся 15 липня 1975 - першопрохідцями були радянський корабель «Союз-19 » і американський корабель « Аполлон».

Вступивши в 21 століття, ми бачимо вражаючі успіхи космічної техніки - навколо Землі обертаються десятки тисяч супутників, космічні апарати здійснили посадку на Місяць, привізши звідти зразки грунту. Згодом на Марс і Венеру опускалися автоматичні зонди, декілька космічних апаратів покинули межі Сонячної Системи і несуть на собі послання позаземним цивілізаціям.

А 12 квітня о честь свята в різних країнах проходять всілякі заходи - виставки, конференції, науково- просвітницькі та освітні лекції та семінари, покази фільмів та багато іншого. Так, в Росії в головному Музеї космонавтики готують спеціальні проекти, багато російських освітні установи та планетарії проводять виставки та акції, громадські організації організують урочисті мітинги та інші заходи, присвячені цьому Дню. Адже це спільне свято, що з'єднує минуле, сьогодення і майбутнє людей Землі.

До речі, в жовтні щорічно проводиться Всесвітній тиждень космосу, присвячена ще одному значимого події - 4 жовтня 1957 на навколоземну орбіту було виведено перший у світі штучний супутник Землі.

Джерело: http://www.calend.ru/holidays/0/0/32/

Gravatar

Comments

Comments are closed on this post.