Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Статистика іспитів Піднебесної говорить нам, що щорічно в країні йдуть здавати вступні іспити до ВНЗ вісім мільйонів абітурієнтів. Два мільйони з них, як правило, іспити завалять, так що боротьба за право отримання вищої освіти в Китаї йде неабияка.

Кількість вступників дуже багато, тому це диктує свої правила організації. Наприклад, як ніколи актуальне питання списування: як встежити за аудиторією відразу в десятки сотень людей?

Безпілотники створюють перешкоди недобросовісним абітурієнтам

Адміністрація ВНЗ та влада Китаю щорічно посилюють політику покарань за шахрайство - в країні вже введена кримінальна відповідальність за пособництво, а нечесного абітурієнта відсторонюють на 3 роки від повторного проходження іспиту. Але винахідливість «двієчників» зростає разом з технічним прогресом.

Часи шпаргалок давно в минулому, тепер головним знаряддям для списування на іспитах стали телефони, камери і радіопередавачі, які тепер таких крихітних розмірів, що поміщаються у вухо пінцетом.

Зрозуміло, що зловити таких абітурієнтів за руку просто неможливо. Тому тепер в країні використовуються безпілотні літаючі локатори, які здатні пеленгувати радіопередачі в радіусі 500 метрів і відстежувати пособників або ж невдалого шахрая.

Gravatar

Comments

Comments are closed on this post.