Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Алан Кертіс Кей  народився 17 травня 1940 року — американський вчений у галузі теорії обчислювальних систем. Один з піонерів в областях об'єктно-орієнтованого програмування та графічного інтерфейсу.

Розробив мову програмування Smalltalk, де вперше було застосовано об'єктно-орієнтований підхід.

Лауреат премії Тюрінга 2003 року за роботу над об'єктно-орієнтованим програмуванням, Премії Кіото (2004).

Один з творців проекту One Laptop Per Child.

Алан Кей народився на початку сорокових років. Його мати була професійною співачкою, тому у вихованні домінували гуманітарні науки і значне місце приділялося музиці. У 1961 році за участь у протесті проти введення відсоткової квоти для студентів-євреїв він був виключений з коледжу, став джазовим музикантом і викладачем музики по класу гітари.

Але інший талант, який приніс йому набагато більшу популярність, несподівано опинився у Кея тоді, коли, вступивши добровільно в армію, він пройшов тест на здатність до програмування, був високо оцінений і направлений у ВПС США для роботи на комп'ютері IBM 1401. Після служби в армії було навчання в університеті штату Колорадо за спеціальністю «математика та молекулярна біологія» і в 1966 - перехід в університет штату Юта, де відбулося знайомство з роботами Айвена Сазерленда, одного з творців віртуальної реальності.

Кей почав програмувати на мові Симула, і ось, поєднуючи ідеї, що йдуть від програмування, зі знанням біології, він сформулював принцип біологічної аналогії. Він стверджував, що ідеальний комп'ютер повинен бути подібний до живого організму, де кожна клітина індивідуальна, але разом вони можуть утворювати єдину систему, здатну до перегрупування та зміни структури.

Джерело: http://lichnosti.net/people_2512.html

Gravatar

Comments

Comments are closed on this post.