Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Фердинанд Ейзенштейн

Фердинанд ЕйзенштейнФердинанд Готхольд Макс Ейзенштейн був учнем таких видатних особистостей, як Гаус і Дирихле. Гаусс відгукувався про Ейзенштейн вкрай високо: «Було тільки три математика, що зробили епоху - Архімед, Ньютон і Ейзенштейн».

Фердинанд Ейзенштейн народився 16 квітня 1823 в Берліні. Закінчила Геттінгенського університету. Після цього, з 1847 по 1852 роки, працював в Берлінському університеті.

... далі
 

Всесвітній день авіації і космонавтики

12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики ( Space Probe Day ) - пам'ятну дату, присвячену першому польоту людини в космос. Це особливий день - день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні трудиться в космічній галузі. Як свято - День космонавтики - він був встановлений Указом Президії Верховної Ради СРСР від 9 квітня 1962 року народження, а міжнародний статус отримав в 1968 році на конференції Міжнародної авіаційної федерації.

До речі, з 2011 року він носить ще одну назву - Міжнародний день польоту людини в космос. Про як 7 квітня 2011 року на спеціальному пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, з ініціативи Росії, була прийнята офіційна резолюція, з нагоди 50 -річчя першого кроку в справі освоєння космічного простору. Співавторами цієї резолюції стали понад 60 держав.

... далі
 

Микола Девятков

Микола Дмитрович ДевятковМикола Дмитрович Девятков, один з основоположників лазерної медицини, народився 11 квітня 1907 року в Вологді, в сім'ї ремісника купецького роду. Закінчивши Вологодське реальне училище, поїхав до Ленінграда, де став навчатися і працювати лаборантом в Ленінградському фізико-технічному інституті (ЛФТИ). Інститут Микола закінчив у 1931 році.

Надалі Девятков відіграв значну роль у становленні та розвитку вітчизняної радіолокації. Розроблені ним прилади були покладені в основу створення цілого ряду вітчизняних радіолокаційних установок, багато з яких були створені під його керівництвом під час Великої Вітчизняної війни. Зокрема, замість англійських станцій гарматного наведення були розроблені власні, а для їх випуску був організований завод в Москві.

... далі
 

Олександр Орлов

Олександр ОрловОлександр Якович Орлов народився в сім'ї священнослужителя (25 березня) 6 квітня 1880 в Смоленську. У 1898 році успішно закінчив Воронезьку класичну гімназію, а в 1902 році фізико-математичний факультет Петербурзького університету. Через два роки стажування в Сорбонні, вступив до Астрономічну обсерваторію Юр'ївського Університету. А потім ще кілька років набирався досвіду в Німеччині, Швеції та США, де вивчав знімки комет. У 1909 році Орлову запропонували посаду директора Юр'ївської обсерваторії, а ще через чотири роки він став професором Новоросійського університету і директором Одеської обсерваторії.

... далі
 

День астрономії

Старт Дню астрономії (Astronomy Day) був даний в 1973 році в Каліфорнії. Президент Астрономічної Асоціації Північної Каліфорнії Д. Бергер (Doug Berger) вирішив, що не варто агітувати людей долати великі відстані, аби відвідати дні відкритих дверей... далі
 
Page 16 of 16 << < 9 10 11 12 13 14 15 16