Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Безпілотники створюють перешкоди недобросовісним абітурієнтам Китаю

В країні використовуються безпілотні літаючі локатори, які здатні пеленгувати радіопередачі в радіусі 500 метрів і відстежувати пособників або ж невдалого шахрая.

... далі
 

Джеймс Клерк Максвелл

Джеймс Клерк Максвелл - англійський фізик, творець класичної електродинаміки, один із засновників статистичної фізики, організатор і перший директор (з 1871) Кавендішської лабораторії. Як і багато інші значні англійські натуралісти XVIII ... XIX століть, наприклад великі геологи Джеймс Хаттон і Чарлз Лайєль, Джеймс Клерк Максвелл був шотландцем.

Він народився 13 червня 1831 в Единбурзі в сім'ї поміщика і дворянина. Походив зі знатної шотландської прізвища клерків Пенікуік. Батько його, юрист за освітою, прийнявши прізвище Максвелл, жив у своєму маєтку в Гленлере, де і протікло дитинство Джеймса. Серед його предків можна знайти політичних діячів, поетів, музикантів і вчених.

... далі
 

Томас Юнг

Томас Юнг народився в Англії 13 червня 1773 року. Батько Юнга був торговцем. У сім'ї виховувалося десятеро дітей. Найстарший з них — Томас — з раннього дитинства виявляв інтерес до науки. Він дуже багато читав, був надзвичайно кмітливою дитиною. У восьмирічному віці Юнг почав вивчати математику, а потім захопився іноземними мовами. Він здобував освіту в престижних навчальних закладах Лондона, Единбурга, Кембриджа, там Юнг вивчав переважно оптику і медицину.

У 1794 році Томаса обрали секретарем Лондонського королівського товариства. У 1811 році він став лікарем однієї з лікарень Лондона і в ній пропрацював все життя.

... далі
 

Саді Карно

КАРНО (Carnot), Нікола Леонар Саді (1 червня 1796 р. - 24 серпня 1832 р.)
 
Французький фізик і військовий інженер Нікола Леонар Саді Карно, один із засновників термодинаміки, народився в Парижі в сім'ї відомого державного діяча наполеонівської епохи Лазара Карно. Його батько, будучи генералом і політиком, знаходив час і для занять чистою математикою.

Саді Карно навчався в знаменитій Політехнічній школі і після її закінчення в 1814 р поступив добровольцем в інженерні війська під командування Наполеона Бонапарта, де і ніс службу військового інженера аж до падіння Наполеона в 1819 р. Після цього Саді Карно залишив військову службу і зайнявся вивченням наук , економіки і мистецтв. 

... далі