Кафедра інформатики КПНУ ім. І. Огієнка

Studies in tota vita

Фонограф Томаса ЕдісонаФонограф, винайдений Томасом Едісоном, був предтечею грамофона, патефона і взагалі пристроїв звукозапису і звуковідтворення. Імпульсом для створення Едісоном фонографа стало бажання зареєструвати телефонні розмови у своїй лабораторії в Менло Парк (Нью-Джерсі, США). Одного разу у телеграфного повторювача він почув звуки, схожі на нерозбірливу мову.

Ідея фонографа, машини, записувальної, необмежений час зберігає і відтворює людську мову і музику, була абсолютно новою. Перші записи представляли собою поглиблення на поверхні фольги, зроблені рухомої голкою. Фольга розміщувалася на циліндрі, що обертається при відтворенні звуку. Вартість усього пристрою склала 18 доларів. За допомогою такої техніки вдалося записати слова з дитячої пісеньки «У Мері був баранчик».

Прогнозуючи практичне застосування свого винаходу, Він припускав, що прилад буде використовуватися для запису останніх бажань джентльменів на смертному одрі»...

Публічна демонстрація приладу 4 травня 1878 року відразу зробила Едісона знаменитим. Багатьом відтворення звуку здалося чарівництвом, тому деякі охрестили Едісона «чарівником з Менло Парк». Сам Едісон був настільки вражений відкриттям, що сказав: «Ніколи я ще не був так приголомшений у моєму житті. Я завжди боявся речей, які працюють з першого разу».

Протягом 1878 року фонографи демонструвалися на виставках в США і Європі і привернули увагу широкої публіки. Біля експонатів спостерігалося, як писали газети, «вавилонське стовпотворіння». Тисячі відвідувачів годинами стояли в черзі, щоб прослухати запис. Дотепно висловився Бісмарк: «Фонограф - небезпечна річ для дипломатів, але він стане надзвичайно хорошим, якщо дипломати почнуть говорити правду».

Фонограф був улюбленим дітищем Едісона. Протягом 40 років він вносив у його конструкцію всі нові удосконалення, на які отримав 80 патентів. Один зі своїх приладів він прислав на знак поваги Льву Толстому для запису голосу великого письменника.

Джерело: http://www.calend.ru/event/5148/ 

Gravatar

Comments

Comments are closed on this post.